Trzeci dzień z rzędu rekord zakażeń w Czechach

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   04-09-2020, 15:32

Trzeci dzień z rzędu rekord zakażeń w Czechach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O trzecim dniu z rzędu z rekordowym wzrostem zakażeń SARS-CoV-2 w Czechach poinformowało 4 września ministerstwo zdrowia - poprzedniego dnia zanotowano 680 nowych przypadków. Łącznie od początku pandemii pozytywne testy miało prawie 26,5 tys. badanych.

Aktualnie zakażonych jest prawie 7,2 tys. osób, co także jest najwyższym wskaźnikiem od początku epidemii. Według najnowszych danych ministerstwa hospitalizowanych jest 172 pacjentów, w tym 40 w ciężkim stanie. Agencja CTK podła, że Czechy mają obecnie najwyższy (w przeliczeniu na liczbę mieszkańców) wskaźnik zakażeń SARS-CoV-2 spośród państw regionu.

Największy przyrost zachorowań wciąż występuje w Hodoninie na południu Moraw. Na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia zanotowano 64 przypadki. Ponad 50 ma także Praga.

Ministerstwo Zdrowia ma opublikować w piątek, 4 września, zaktualizowaną mapę powiatów, wskazującą na ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Na jej podstawie regionalne władze sanitarno-epidemiczne będą mogły na swoim terenie podejmować decyzje o ewentualnym zaostrzeniu rygorów sanitarnych, na przykład związanych z obowiązkiem noszenia maseczek.

Przed tygodniem najpoważniejsza sytuacja epidemiczna była w Pradze, która na mapie zagrożeń oznaczona została kolorem żółtym (drugim spośród trzech oznaczających poziomy ryzyka), ale służby sanitarne nie zdecydowały o dodatkowych ograniczeniach.

Od 1 września obowiązek noszenia maseczek dotyczy środków komunikacji publicznej, szpitali, aptek i ośrodków pomocy społecznej, a także urzędów. Nie dotyczy m.in. szkół.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH