UK: tu farmaceuta może zaszczepić przeciwko grypie

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   18-09-2017, 13:27

UK: tu farmaceuta może zaszczepić przeciwko grypie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielka Brytania jest państwem o najwyższym poziomie wyszczepialności przeciw grypie w Europie (wśród seniorów 65+ wynosi ok. 70%-80% – dla porównania w Polsce 13,4%). Na Wyspach także farmaceuci mają uprawnienia do szczepień przeciw chorobie.

- U nas kampania ochronna przeciw grypie jest prowadzona przez lekarzy rodzinnych. Teraz także farmaceuci mają uprawnienia do szczepień przeciw chorobie. Osiągamy bardzo wysoki poziom wyszczepialności np. w ostatnim roku zaszczepiliśmy ponad 71 procent pacjentów mających 65 lat i więcej. W mojej praktyce było to jeszcze więcej ponad 76 procent pacjentów - mówi dr George Kassianos, Przewodniczący British Global & Travel Health Association i dodaje.

- Szczepienia przeciw grypie są całkowicie darmowe dla tej grupy pacjentów. My naprawdę robimy wszystko żeby zaszczepić tych pacjentów w naszych klinikach - dodaje.

Polska od wielu lat znajduje się w ogonie Europy pod względem wyszczepialności przeciw grypie w całej populacji (3,4%). W ostatnim sezonie NIZP-PZH odnotował 4,8 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, o 19% więcej w porównaniu do sezonu poprzedniego. 16,9 tys. osób było hospitalizowanych, a 25 zmarło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH