Ultradźwięki na problemy z erekcją

FARMAKOTERAPIA

Autor: dailymail.co.uk, TVP info/rynekaptek.pl   06-01-2010, 10:20

Naukowcy pracują nad zastosowaniem ultradźwięków do walki z problemami z erekcją u mężczyzn.

Izraelscy naukowcy strzelali ultradźwiękami w genitalia mężczyzn. Bezbolesna terapia poprawiła możliwości mężczyzn, stymulując powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

Do tej pory w eksperymencie wzięło udział 20 mężczyzn, których średni wiek wynosił 56 lat. Wszyscy oni dotychczas musieli sięgać po viagrę i inne leki o podobnym działaniu. Po zakończeniu 3–tygodniowej terapii utradźwiękami, 15 z nich mogło całkowicie zrezygnować z leków na impotencję.

Żaden z ochotników nie skarżył się na ból, ani efekty uboczne.

Nowa radykalna terapia oparta jest na delikatnej formie litotrypsji, wykonywanego od 20 lat zabiegu urologicznego polegającego na pozaustrojowym skruszeniu kamienia w pęcherzu moczowym, moczowodzie lub nerce.

Zabieg ten polega na emisji fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które wnikają w głąb organizmu. Nie uszkadzają żadnych tkanych, ale kruszą kamienie ustrojowe.

W ostatnich latach odkryto, że terapia ultradźwiękami ma dobry wpływ na naczynia krwionośne: fala ultradźwiękowa masując ściany naczyń krwionośnych wzmacnia je. Powoduje wytwarzanie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (Vascular Endothelial Growth Factor), który bierze udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych embrionu oraz w angiogenezie.

Zdaniem izraelskich naukowców, to może pomóc pacjentom, którzy mają problemy z erekcją. W dodatku efekty terapii są dłutrwałe, w przeciwieństwie do stosowania leków.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH