UNICEF: 59 tys. noworodków rocznie umiera na tężec

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   17-01-2011, 09:34

Tężec noworodkowy w rozwijających się regionach świata stanowi śmiertelne zagrożenie; rocznie na tę chorobę umiera ok. 59 tys. matek i niemowląt - informuje UNICEF.

Trwa trzecia edycja akcji: "1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka", za dochód z której zakupione zostaną szczepionki przeciwtężcowe.

Współorganizatorami akcji są UNICEF i jedna z firm produkujących dziecięce pieluchy. Może przyłączyć się do niej każdy - kupując produkt z logo UNICEF. Za każdą zakupioną paczkę pieluszek lub chusteczek z logo UNICEF marka Pampers przekazuje organizacji równowartość jednej szczepionki przeciwtężcowej.

Akcja ma pomóc w całkowitym wyeliminowaniu zagrożenia tężcem do 2015 roku. Obecna edycja potrwa do końca marca.

UNICEF szacuje, że pomocy potrzebuje 170 mln kobiet i dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Zapobiec tężcowi noworodkowemu można prowadząc systematyczne programy szczepień - podkreśla organizacja. Dodaje także, że większość umierających choruje w domu, bez pomocy lekarskiej.

W warszawskiej galerii Złote Tarasy zorganizowano wystawę fotograficzną ze zdjęciami z Burkina Faso - kraju Afryki Zachodniej objętego pomocą UNICEF-u. Wystawę można oglądać do 23 stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH