Urolog ocenia decyzje resortu zdrowia

FARMAKOTERAPIA

Autor: GPC/rynekaptek.pl   27-10-2017, 09:45

Urolog ocenia decyzje resortu zdrowia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeżeli dostępność leków innowacyjnych zmieni się i będą one mogły być stosowane w ramach refundacji już w pierwszej fazie leczenia, to pacjenci otrzymają szansę na przedłużenie życia - uważa prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Profesor pozytywnie ocenia decyzje Ministerstwa Zdrowia odnośnie poszerzenia programu lekowego dla pacjentów onkologicznych z przerostem gruczołu krokowego. Możliwe będzie zastosowanie nowoczesnych leków jeszcze przed włączeniem chemioterapii - czytamy w Gazecie Polskiej Codziennie.

- Jeżeli dostępność leków innowacyjnych zmieni się i będą one mogły być stosowane w ramach refundacji już w pierwszej fazie leczenia, to pacjenci otrzymają szansę na przedłużenie życia o wiele miesięcy czy nawet lat – mówi.

Uważa, że z możliwości stosowania nowych metod leczenia powinni korzystać również urolodzy, a nie tylko onkolodzy.- Polscy urologowie nie mają możliwości zastosowania wielu terapii. Jest to biegunowo odmienne niż w pozostałych krajach Unii – ocenia prof. Chłosta.

Do programu lekowego wprowadzono m.in. terapię abirateronem we wskazaniu „pre chemo”, dzięki temu cierpiący na raka prostaty będą leczeni nowym lekiem jeszcze przed włączeniem uciążliwej chemioterapii.

Więcej: http://gpcodziennie.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH