Urolog ocenia decyzje resortu zdrowia

FARMAKOTERAPIA

Autor: GPC/rynekaptek.pl   27-10-2017, 09:45

Urolog ocenia decyzje resortu zdrowia Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego, pozytywnie ocenia decyzje Ministerstwa Zdrowia

Jeżeli dostępność leków innowacyjnych zmieni się i będą one mogły być stosowane w ramach refundacji już w pierwszej fazie leczenia, to pacjenci otrzymają szansę na przedłużenie życia - uważa prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Profesor pozytywnie ocenia decyzje Ministerstwa Zdrowia odnośnie poszerzenia programu lekowego dla pacjentów onkologicznych z przerostem gruczołu krokowego. Możliwe będzie zastosowanie nowoczesnych leków jeszcze przed włączeniem chemioterapii - czytamy w Gazecie Polskiej Codziennie.

- Jeżeli dostępność leków innowacyjnych zmieni się i będą one mogły być stosowane w ramach refundacji już w pierwszej fazie leczenia, to pacjenci otrzymają szansę na przedłużenie życia o wiele miesięcy czy nawet lat – mówi.

Uważa, że z możliwości stosowania nowych metod leczenia powinni korzystać również urolodzy, a nie tylko onkolodzy.- Polscy urologowie nie mają możliwości zastosowania wielu terapii. Jest to biegunowo odmienne niż w pozostałych krajach Unii – ocenia prof. Chłosta.

Do programu lekowego wprowadzono m.in. terapię abirateronem we wskazaniu „pre chemo”, dzięki temu cierpiący na raka prostaty będą leczeni nowym lekiem jeszcze przed włączeniem uciążliwej chemioterapii.

Więcej: http://gpcodziennie.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH