USA: promują zdrowie seksualne w Walentynki

FARMAKOTERAPIA

Autor: gazeta.pl/rynekaptek.pl   14-02-2011, 09:05

Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego ogłosiło 14 lutego dniem prezerwatywy. Chce wykorzystać atmosferę popularnych Walentynek do promowania zdrowia seksualnego.

Według Jamesa R. Allena, prezesa Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego, choroby przenoszone drogą płciową są jednym z największych zagrożeń zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych. Według statystyk ASHA (American Social Health Association) w USA co roku na choroby przenoszone drogą płciową zapada około 15 mln ludzi – informuje portal gazeta.pl.

Z szacunków ASHA wynika, że 2/3 wszystkich przypadków zarażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową w USA dotyka ludzi młodych, poniżej 25 roku życia. Aż jedna na cztery infekcje występuje u nastolatków.

To dane dotyczące amerykańskich nastolatków, ale sytuacja w Polsce niewiele różni się od tej w USA. Przed kilkoma dniami opublikowano wyniki badań, z których wynika, że połowa nastolatków w Polsce współżyje bez zabezpieczenia .

Specjaliści z ASHA radzą, aby 14 lutego oprócz kwiatów czy czekoladek przesłać ukochanej osobie opakowanie prezerwatyw. Jak podkreślają, są one najlepszym i najłatwiej dostępnym środkiem zmniejszającym zarażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH