USA: zmarł najstarszy mężczyzna na świecie, miał 114 lat

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   15-04-2011, 10:26

W amerykańskim stanie Montana zmarł w czwartek (14 kwietnia) Walter Breuning, najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 114 lat. Poinformowała o tym dyrekcja domu opieki w Great Falls, w którym Breuning mieszkał przez ostatnie 32 lata.

Breuning trafił do szpitala na początku kwietnia. Lekarze nie podali, co było przyczyną jego hospitalizacji i śmierci.

Był on zaledwie 26 dni młodszy od swej rodaczki Besse Cooper, która uważana jest za najstarszego człowieka na świecie.

Walter Breuning urodził się 21 września 1896 roku w Minnesocie. W 1918 roku przeniósł się do Montany, gdzie przez kolejne 50 lat pracował na kolei. W 1922 roku poślubił koleżankę z pracy Agnes Twokey. Byli małżeństwem do jej śmierci w 1957 roku. Nie mieli dzieci. Walter Breuning nie ożenił się ponownie.

Niemal do końca swego życia cieszył się dobrym zdrowiem, mimo że przez wiele lat palił papierosy. Z tym nałogiem pożegnał się dopiero w 1999 roku. Jadł tylko dwa posiłki dziennie, codziennie połykał jedną aspirynę i zawsze nosił garnitur. Jego recepta na długie życie była prosta: "Pracuj ile się da, nie jedz dużo i bądź dobry dla innych".

Uważał, że nie trzeba bać się śmierci. "Wszyscy umrzemy. Niektórzy ludzie boją się tego. Ale nie trzeba się bać, bo przecież urodziliśmy się, by umrzeć" - powiedział Breuning w jednym z wywiadów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH