Warszawiacy szczepili się w ramach akcji "Wpadnij na szczepienie". Wykorzystano ponad połowę dostępnych dawek

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   31-05-2021, 11:00

Warszawiacy szczepili się w ramach akcji "Wpadnij na szczepienie". Wykorzystano ponad połowę dostępnych dawek Sukcesem zakończył się trwający w Warszawie weekend: "Wpadnij na szczepienie" Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

W miniony weekend 12 tys. Warszawiaków zaszczepiło się przeciwko COVID-19 preparatem firmy Johnson&Johnson w ramach akcji "Wpadnij na szczepienie". Do dyspozycji mieszkańców stolicy pozostało jeszcze ponad 9 tys. dawek. Akcja będzie trwać dalej.

  • W Warszawie dobiegła końca akcja "Wpadnij na szczepienie". W jej ramach przeciw COVID-19 zaszczepiło się 12 tys. Warszawiaków
  • Chętni byli szczepieni jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson
  • Ponieważ do dyspozycji mieszkańców stolicy pozostało ponad 9 tys. dawek stołeczny ratusz zapowiada przedłużenie akcji

 

"Akcja "Wpadnij na szczepienie: dobiegła końca, ale będzie kontynuowana od jutra do ostatniej szczepionki. Aż 12 tysięcy chętnych zostało zaszczepionych w ten weekend, w tym ponad 4300 bez wcześniejszej rejestracji" - poinformowała w niedzielę rzecznik ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Szczepienie warszawiaków rozpoczęło się w sobotę. Mógł z niego skorzystać każdy, kto skończył 18 lat i ma e-skierowanie. Niepotrzebna była uprzednia rejestracja. Chętnym podawano jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Warszawa organizuje akcje zachęcające do szczepień przeciw COVID-19

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając w piątek akcję "Wpadnij na szczepienie", poinformował, że obiema dawkami szczepionki zaszczepionych w Warszawie jest 470 tys. osób.

Wiceprezydent miasta Renata Kaznowska zapowiedziała, że miasto jest przygotowane, aby w dwa dni zaszczepić ponad 21 tys. mieszkańców, z czego 10 tys. to "Wpadnij się zaszczepić", a 11 tys. to osoby zapisane na poszczególne listy"

Cztery warszawskie punkty szczepień powszechnych zaczęły działać w połowie maja. Uruchomiono je w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH