Węgry: rekordowy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-09-2020, 15:23

Węgry: rekordowy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

365 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby na Węgrzech i jest to znacznie więcej niż kiedykolwiek od początku pandemii – wynika z danych opublikowanych 2 września na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii SARS-CoV-2.

Zmarło też troje kolejnych chorych na Covid-19, podnosząc łączną liczbę ofiar śmiertelnych tej choroby na Węgrzech do 618.

W sumie od początku pandemii na Węgrzech stwierdzono 6622 zakażenia koronawirusem; 3903 osoby już wyzdrowiały.

Wzrosła też liczba zakażeń aktywnych, których jest obecnie 2100. Opieki szpitalnej wymaga obecnie 98 osób, przy czym siedmioro oddycha przy pomocy respiratora.

Władze podkreślają w związku z rozpoczęciem roku szkolnego w tradycyjnej formie, by nie wysyłać do szkoły czy przedszkola dzieci, które mają objawy choroby.

Od 1 wzreśnia na całej granicy Węgier przywrócona została kontrola, a cudzoziemcy nie mogą wjeżdżać na terytorium kraju. Od zasady tej są różne wyjątki, np. mogą wjechać cudzoziemcy z zezwoleniem na stały pobyt na Węgrzech i ich rodziny, a obywatele państw sąsiednich mają prawo wjazdu w pasie 30 km od granicy najwyżej na 24 godziny.

Obywatele krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polski, mający zarezerwowany nocleg na Węgrzech, mogą wjeżdżać pod warunkiem przedstawienia negatywnego testu na obecność koronawirusa w organizmie.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH