Wielka Brytania: licencja na marihuanę?

FARMAKOTERAPIA

Autor: onet.pl/rynekaptek.pl   15-09-2010, 13:08

Wielka Brytania: licencja na marihuanę? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem prof. Rogera Pertwee, z University of Aberdeen, legalizacja marihuany może zapobiec wielu przestępstwom popełnianym pod wpływem narkotyków i uchronić ludzi od przygód z twardszymi używkami.

Jeden z prekursorów badań nad marihuaną uważa, że pomysłem godnym uwagi jest wprowadzenie licencji na ten narkotyk. Pertwee, który już na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych prowadził w Wielkiej Brytanii badania dotyczące wpływu marihuany na ludzi, zaznaczył jednocześnie, że nie każdy mógłby uzyskać dostęp do tego narkotyku.

– Skoro istnieje prawo jazdy, to dlaczego nie wprowadzić, wydawanego przez lekarzy, prawa do używania marihuany? W tej chwili ten narkotyk jest w rękach przestępców. Dla mnie to jest niezrozumiałe. Dopuściliśmy do użytku alkohol i papierosy. Marihuana, gdy umiejętnie stosowania, wcale nie jest groźniejsza od tych używek – stwierdza naukowiec.

Zdaniem prof. Pertwee, który zaprezentował swoje poglądy na temat marihuany na łamach serwisu dailytelegraph.co.uk, dostęp do tego narkotyku powinien być zamknięty dla osób poniżej 21. roku życia oraz dla tych, którzy cierpią na poważne zaburzenia psychiczne. Badania pokazały bowiem, że w przypadku osób wykazujących skłonności do wystąpienia u nich schizofrenii, palenie marihuany może pogłębić objawy tej choroby.

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH