Włochy: trzecia dawka szczepionki na covid-19 u lekarza i w aptece

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   04-07-2021, 16:01

Włochy: trzecia dawka szczepionki na covid-19 u lekarza i w aptece Nie należy się bać. To jest naturalna ewolucja wirusa, który zmienia swój genom. Nie dramatyzujmy z powodu tego zjawiska fizjologicznego - mówi o wariancie Delta szef włoskiej agencji leków Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Władze Włoch opracowały strategię szczepień w ramach trzeciej dawki. Nie będą one wykonywane w wielkich punktach szczepień, ale w gabinetach lekarskich, aptekach i szpitalach.

Władze Włoch są gotowe przeprowadzić operację podania trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 - zapewnił komisarz do spraw pandemii generał Francesco Figliuolo.

- Dawki będą, ale to naukowcy powiedzą nam, kiedy trzeba będzie je podać - wyjaśnił.

Z masowych punktów do lekarza i aptek

Generał włoskich sił zbrojnych poinformował zarazem, że w kolejnej fazie kampanii zostaną zlikwidowane wielkie punkty szczepień, bo będą one wykonywane w gabinetach lekarskich, aptekach, szpitalach.

Szef włoskiej Agencji Leków Giorgio Palu wyraził w wywiadzie prasowym opinię, że prawdopodobne jest, iż również w Italii wariant koronawirusa Delta stanie się dominujący.

- Ale nie należy ulegać strachowi, choć jest on bardziej zaraźliwy. Nie należy się bać. To jest naturalna ewolucja wirusa, który zmienia swój genom. Nie dramatyzujmy z powodu tego zjawiska fizjologicznego - zaapelował.

Mniejsza liczba zakażeń i zgonów

Minionej doby na Covid-19 zmarło we Włoszech 21 osób i wykryto 882 zakażenia koronawirusem w 188 tys. testów. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 127 587. Obecnie zarejestrowanych zakażonych jest mniej niż 50 tysięcy.

Notuje się coraz mniej hospitalizacji. Na intensywnej terapii jest 229 najciężej chorych, podczas gdy w ostrej fazie pandemii było ich ponad 3500.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH