Wyniki badania leku w niedrobnokomórkowym raku płuca

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   12-06-2017, 12:21

Wyniki badania leku w niedrobnokomórkowym raku płuca Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Produkt leczniczy Tagrisso (ozymertynib), potencjalny nowy standard leczenia u dorosłych pacjentów z zaawansowanym lub przerzutowym niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP) z obecną mutacją T790M w genie kodującym receptor dla naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), jest skuteczny w leczeniu pacjentów z przerzutami do ośrodkowego układu nerwowego - informuje AstraZeneca.

Wyniki badań, które przedstawiono podczas tegorocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO Meetings 2017), potwierdzają wcześniejsze wyniki badań Tagrisso w fazach: klinicznej i przedklinicznej oraz zdolność tego leku do pokonania bariery krew-mózg.

Wyniki randomizowanego badania III fazy AURA3 wykazały, że zastosowanie Tagrisso
w dawce 80 mg na dzień powoduje istotną poprawę czasu przeżycia wolnego od progresji choroby (PFS) w porównaniu z chemioterapią opartą na związkach platyny u pacjentów
z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca, z potwierdzoną mutacją T790M
w genie EGFR.

W grupie chorych leczonych Tagrisso mediana PFS wynosiła 11,7 miesiąca, a w grupie otrzymującej chemioterapię 5,6 miesiąca (HR 0,32, 95% CI:0,15-0,69; p=0,004). Odsetek obiektywnych odpowiedzi u pacjentów z przerzutami do OUN był istotnie wyższy w ramieniu z ozymertynibem 70% vs. 31% otrzymujących standard leczenia. Profil bezpieczeństwa terapii był zgodny z wynikami wcześniejszych badań.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH