Xanax: kiedy poprawi się dostępność do leku?

FARMAKOTERAPIA

Autor: GdziePoLek.pl/ rynekaptek.pl   11-02-2021, 11:03

Xanax: kiedy poprawi się dostępność do leku? Brakujące leki - ich liczba wzrosła w lutym br. Jednym z brakujących leków jest Xanax Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Pacjenci czekają m.in. na lek Xanax zawierający benzodiazepinę. Jak poinformował producent, zrealizowane zostały dostawy do dwóch współpracujących hurtowni, dostępność w aptekach powinna się zatem niebawem poprawić - podsumowuje serwis GdziePoLek.pl.

Obecna lista braków zawiera 26 pozycji. Na liście są tylko leki wydawane na receptę, które wcześniej były dostępne w przynajmniej 10% aptek i których dostępność spadła o co najmniej połowę.

Nadal bardzo wiele osób oczekuje na powiadomienia dotyczące leku Viregyt-K z amantadyną. Duży popyt na ten lek spowodował zarówno reglamentację, jak i umieszczenie go na liście antywywozowej.

Chorzy nadal czekają na powiadomienia o lekach Asamax i Salofalk stosowane w stanach zapalnych jelit. Dla leku Asamax 500 dostępność w ostatnim czasie poprawiła się i mamy informację, że dostawy będą realizowane regularnie i nie są przewidywane przerwy w dostępności produktu w najbliższym czasie.

Poszukiwany jest także lek Marelim, zawierający kwas mykofenolowy stosowany po przeszczepie nerki. Refundowany produkt leczniczy w dawce 360 mg ma być dostępny w aptekach dopiero w marcu 2021 r.  W związku z jego brakiem na rynku, Minister Zdrowia wydał zgodę na sprowadzenie z Norwegii nierefundowanego odpowiednika pod nazwą Mycofenolsyre Accord 360 mg w opakowaniach 120 tabletek w ramach importu interwencyjnego.

Pacjenci czekają także na lek Xanax zawierający przeciwlękową benzodiazepinę. Jak poinformował producent, zrealizowane zostały dostawy do dwóch współpracujących hurtowni, dostępność w aptekach powinna się zatem niebawem poprawić.

W ostatnim czasie pojawiły się także zapisy na powiadomienia o preparacie ZAAX, dostępnym bez recepty produkcie do postępowania dietetycznego, który ma przyczyniać się do właściwego przepływu krwi i wpływać na prawidłową agregację płytek krwi. Według dostępnych informacji miały miejsce problemy z dystrybucją, ale produkt ma być w aptekach pod koniec lutego.

Poszukiwane są także czopki przeciwko hemoroidom Ruskorex. Zgodnie z informacją otrzymaną od firmy Angelini Pharma Polska na ten moment nie ma możliwości określenia terminu powrotu leku do aptek. Przyczyną braku jest transfer technologii do nowego wytwórcy.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH