Xanax: kiedy poprawi się dostępność do leku?

FARMAKOTERAPIA

Autor: GdziePoLek.pl/ rynekaptek.pl   11-02-2021, 11:03

Xanax: kiedy poprawi się dostępność do leku? Brakujące leki - ich liczba wzrosła w lutym br. Jednym z brakujących leków jest Xanax (fot. archiwum)

Pacjenci czekają m.in. na lek Xanax zawierający benzodiazepinę. Jak poinformował producent, zrealizowane zostały dostawy do dwóch współpracujących hurtowni, dostępność w aptekach powinna się zatem niebawem poprawić - podsumowuje serwis GdziePoLek.pl.

Spasticol - czopki zawierający standaryzowany suchy wyciąg z liścia pokrzyku oraz chlorowodorek papaweryny. Na ten moment firma nie posiada leku Spasticol w magazynach, jednak podejmowane są działania, aby preparat wrócił do sprzedaży

Tegretol CR 200 - tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, zawierające przeciwpadaczkową karbamazepinę. Według informacji od podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Tegretol CR - firmy Novartis Poland - produkt jest niedostępny z powodu opóźnionych dostaw do Polski. Dystrybucja leku została wstrzymana - póki co - do końca lutego

Ulgastran - zawiesina z sukralfatem, który w kwaśnym środowisku żołądka tworzy żel przywierający do powierzchni owrzodzenia błony śluzowej żołądka. Jak poinformował podmiot odpowiedzialny, została zgłoszona do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych informacja o czasowej przerwie w obrocie produktem Ulgastran. Wznowienie dystrybucji może nastąpić w okresie maj/czerwiec 2021 r.

Więcej: https://www.gdziepolek.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH