Zakazy i ograniczenia odwiedzin w szpitalach

FARMAKOTERAPIA

Autor: Express Ilustrowany, wspolczesna.pl/rynekaptek.pl   07-02-2011, 11:19

Zakazy i ograniczenia odwiedzin w szpitalach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital Wojewódzki w Łomży wprowadził zakaz odwiedzin. Pacjent z potwierdzonym zakażeniem wirusem grypy A przebywa w stanie ciężkim na oddziale intensywnej terapii. Ograniczenia obowiązują również w łódzkich szpitalach.

Łomżyńki sanepid zwraca uwagę, że jest to pierwszy przypadek grypy A stwierdzony w tym roku na obszarze jego działania.

Również w łódzkim szpitalu im. dr W. Biegańskiego z powodu grypy obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin chorych hospitalizowanych w pawilonach zakażnych.

– W pawilonach: kardiologicznym, chorób wewnętrznych i dermatologicznym jednego chorego może odwiedzać tylko jedna zdrowa osoba – mówi Emilia Walas-Frankiewicz, rzecznik prasowy szpitala.

Także w szpitalu ICZMP od 18 stycznia osoby zainfekowane nie mogą wchodzić na oddziały, a do jednego chorego może przyjść tylko jeden odwiedzający. – Lekarze i pielęgniarki pilnują, aby zalecenie było przestrzegane – informuje dr Danuta Górecka-Turska, kierownik samodzielnej sekcji higieny szpitalnej w Centrum.

Ograniczeń nie wprowadzono w Szpitalu im. Mikolaja Kopernika. Zdaniem dyrekcji, świadomość odwiedzających tak wzrosła, że chory z wizytą do szpitala nie przyjdzie.

W całym kraju w styczniu br. zanotowano ponad 1370 lekarskich zgłoszeń podejrzenia grypy. W większości były to infekcje grypopodobne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH