Zamiast poćwiczyć, zażywają zakazany lek

FARMAKOTERAPIA

Autor: gazetawroclawska.pl/ rynekaptek.pl   28-08-2017, 10:10

Zamiast poćwiczyć, zażywają zakazany lek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Adipex to inna nazwa fenterminy, czyli substancji narkotycznej z rodziny fenetylamin. Działa podobnie jak amfetamina. Hamuje łaknienie, co wiele kobiet uważa, za doskonałą kurację odchudzającą. W Polsce wpisana jest na listę nielegalnych substancji odurzających.

Jednak można ją bez problemu kupić w Czechach, a nawet w internecie, gdzie kwitnie nielegalny handel - ostrzega Gazeta Wrocławska.

Fentermina działa na nasz mózg, a szczególnie za część odpowiedzialną za uczucie głodu. Adipex hamuje łaknienie, co wiele kobiet uważa, za doskonałą kurację odchudzającą.

Pierwotnie, lek stosowany był wyłącznie przy leczeniu bardzo dużej nadwagi, wśród pacjentów, u których inne sposoby zawiodły i pod ścisłą kontrolą lekarza. Lek ma wiele skutków ubocznych.

- Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować tego leku bez nadzoru lekarza. Uważam, że w ogóle nie powinno się go stosować. Jest bardzo niebezpieczny. Może powodować kołatanie serca, bezsenność, nadciśnienie płucne, czy nawet wylew krwi do mózgu - ostrzega Grażyna Różycka-Fink, dietetyk.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH