Zaszczepieni kierowani na kwarantannę? Co z obietnicami przywilejów dla zaszczepionych?

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   06-07-2021, 09:02

Zaszczepieni kierowani na kwarantannę? Co z obietnicami przywilejów dla zaszczepionych? Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson - mówi rzecznik MZ Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Miałeś kontakt z osobą zakażoną wariantem Delta? Nie ważne, że masz pełny cykl szczepienia na covid-19. Czeka Cię kwarantanna i to w pełnym wymiarze. Co z wcześniejszymi obietnicami o "przywilejach" dla zaszczepionych?

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson - powiedział 5 lipca rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna

Rzecznik resortu zdrowia na antenie Polsat News powiedział, że obecnie w Polsce potwierdzono 113 przypadków wariantu delta koronawirusa. - Głównie dotyczy to osób, które wracają z zagranicy, bądź osób po kontakcie z osobami z zagrożonych destynacji - wskazał.

Poinformował, że w tej chwili w kraju nie ma ognisk.

- Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób, niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia - wyjaśnił.

Osoby zaszczepione idą na pełny okres kwarantanny

Zaznaczył, że "Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson".

- Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę - powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że osoby zaszczepione nie są zwalnianie po kilku dniach z kwarantanny. - Mówimy o pełnym czasie kwarantanny - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH