Zwalczanie chorób dróg oddechowych u dzieci priorytetem polskiej prezydencji

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   21-04-2011, 15:27

Zwalczanie chorób dróg oddechowych u dzieci priorytetem polskiej prezydencji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poprawa w zakresie wczesnej diagnostyki, leczenia, a także zapobiegania przewlekłym chorobom dróg oddechowych u dzieci ma być jednym z priorytetów zdrowotnych polskiej prezydencji w Radzie UE - od lipca do grudnia 2011 roku.

Badania wykazały, że wśród dzieci cierpiących na astmę antybiotyki stosowane są częściej niż w grupie ich rówieśników, którzy nie mają tego schorzenia. To wskazuje, że zanim astma zostanie zdiagnozowana upływa sporo czasu i w tym okresie prowadzone jest niewłaściwe leczenie. Dlatego polscy eksperci chcą w czasie naszej najbliższej prezydencji dążyć do tego, by problem przewlekłych chorób oddechowych u dzieci stał się jednym z priorytetów unijnej polityki zdrowotnej.

W dniach 21-22 września zorganizowana zostanie w Warszawie konferencja z udziałem ministerstw zdrowia oraz ekspertów wszystkich krajów członkowskich UE i przedstawicieli WHO. Konkluzje z tej konferencji będą następnie omawiane w Brukseli i jeśli ministrowie zdrowia 27 państw UE  zaakceptują je i podpiszą, powstanie oficjalny dokument będący podstawą rozwiązywania tego problemu w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH