Inauguracja prototypu E-Recepty w powiecie leszczyńskim pokazała, że nie wszyscy tak entuzjastycznie podchodzą do systemu.
Oficjalny komunikat z konferencji inaugurującej wdrożenie prototypu recepty elektronicznej e-Recepta 17 marca głosi, że „przedstawiciele rządowego Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (jednostki, która wdraża projekt) rozwiali wątpliwości licznie zgromadzonych na spotkaniu lekarzy i farmaceutów, wyjaśniając, że tradycyjna recepta papierowa będzie nadal jedyną obowiązującą formą zakupu produktów leczniczych, gdyż tak stanowią aktualne przepisy prawa”.
- Na etapie realizacji prototypu elektroniczny wyciąg z recepty papierowej będzie wsparciem dla tych placówek zdrowotnych, które chcą i widzą korzyści z równoczesnego zastosowania nowego rozwiązania – wyjaśnił dr Leszek Sikorski, Dyrektor CSIOZ.
- Cieszę się, że właśnie nam, lekarzom Wielkopolski, przypadło w udziale tworzyć lepsze warunki obsługi pacjenta. Nieczęsto mamy okazję, by uczestniczyć w momentach historycznych, przełomowych o znaczeniu pozytywnym, w działaniach zależnych od nas, które w pamięci potomnych przywoływane będą jako przykłady naszej dalekowzroczności. Udział w realizacji prototypu daje nam możliwość kształtowania przyszłości - wyraził swoje poparcie dla projektu dr Krzysztof Kordel, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
Nieco inaczej na problem patrzą aptekarze. Stanowisko farmaceutów dobitnie wyraził dr Tadeusz Bąbelek, prezes Wielkopolskiej Izby Aptekarskiej:
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych