E-recepta: dobra, ale dla kogo

INFORMATYKA

Autor: LJX, DGP/rynekaptek.pl   28-03-2011, 12:21

E-recepta: dobra, ale dla kogo Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inauguracja prototypu E-Recepty w powiecie leszczyńskim pokazała, że nie wszyscy tak entuzjastycznie podchodzą do systemu.

Oficjalny komunikat z konferencji inaugurującej wdrożenie prototypu recepty elektronicznej e-Recepta 17 marca głosi, że „przedstawiciele rządowego Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (jednostki, która wdraża projekt) rozwiali wątpliwości licznie zgromadzonych na spotkaniu lekarzy i farmaceutów, wyjaśniając, że tradycyjna recepta papierowa będzie nadal jedyną obowiązującą formą zakupu produktów leczniczych, gdyż tak stanowią aktualne przepisy prawa”.  

- Na etapie realizacji prototypu elektroniczny wyciąg z recepty papierowej będzie wsparciem dla tych placówek zdrowotnych, które chcą i widzą korzyści z równoczesnego zastosowania nowego rozwiązania – wyjaśnił dr Leszek Sikorski, Dyrektor CSIOZ. 

- Cieszę się, że właśnie nam, lekarzom Wielkopolski, przypadło w udziale tworzyć lepsze warunki obsługi pacjenta. Nieczęsto mamy okazję, by uczestniczyć w momentach historycznych, przełomowych o znaczeniu pozytywnym, w działaniach zależnych od nas, które w pamięci potomnych przywoływane będą jako przykłady naszej dalekowzroczności. Udział w realizacji prototypu daje nam możliwość kształtowania przyszłości - wyraził swoje poparcie dla projektu dr Krzysztof Kordel, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Nieco inaczej na problem patrzą aptekarze. Stanowisko farmaceutów dobitnie wyraził dr Tadeusz Bąbelek, prezes Wielkopolskiej Izby Aptekarskiej:
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH