E-recepta: Leszno będzie pierwsze

INFORMATYKA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   15-02-2011, 10:09

E-recepta: Leszno będzie pierwsze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prototyp programu recept elektronicznych zostanie wdrożony w pierwszej kolejności w placówkach medycznych oraz aptekach z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Wdrożenie prototypu ma zostać przeprowadzone w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Obecnie trwa przygotowywanie placówek zdrowotnych do realizacji recept elektronicznych.

- Pacjent otrzyma od lekarza receptę papierową, jednak będzie ona wystawiona i wydrukowana komputerowo, a jej elektroniczny odpowiednik zostanie przesłany do systemu e-Recepta. W momencie realizacji recepty w aptece, farmaceuta na podstawie numeru umieszczonego na recepcie będzie mógł pobrać do swojego komputera elektroniczną zawartość recepty – wyjaśnia działanie systemu Leszek Sikorski, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
 

Recepta elektroniczna ma poprawić bezpieczeństwo leczenia pacjentów dzięki możliwości gromadzenia informacji o historii farmakoterapii na indywidualnym, anonimowym koncie pacjenta.  W gabinecie lekarskim i w aptece nastąpi automatyczna kontrola interakcji i uczuleń przed wypisaniem lub wydaniem pacjentowi leków.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH