Na e-Recepcie wciąż zarabiają jedynie ludzie z Kamsoft i CSIOZ?

INFORMATYKA

Autor: Tomasz Dąbrowski/rynekaptek.pl   04-04-2011, 06:45

Na e-Recepcie wciąż zarabiają jedynie ludzie z Kamsoft i CSIOZ? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Powiat leszczyński w drugiej połowie marca br. rozpoczął rewolucyjne przemiany w zakresie informatyzacji sektora polskiej opieki zdrowotnej. Formalnie. Bowiem w pilotażowym projekcie e-recepta nie zrealizowano dotąd żadnej recepty.

Prototyp nie obciąża pacjentów, ani chętnych do jego testowania placówek medycznych i aptek skomplikowanymi procedurami. Przeciwnie, są one dość proste – pacjent otrzymuje od lekarza receptę papierową, jednak tradycyjna jest drukowana komputerowo, zaś jej elektroniczny odpowiednik zostaje przesłany do systemu recept elektronicznych.

Farmaceuta w aptece w momencie realizacji recepty pobiera z tego systemu do swego komputera jej elektroniczną zawartość na podstawie umieszczonego na niej numeru.


e-Recepta dla wszystkich
Docelowo każdy pacjent będzie miał własne konto internetowe - odpowiednik notatnika z informacjami o zaleconych przez lekarza i wykupionych w aptece lekach. Dane te przesyłane będą na konto bezpośrednio z placówek medycznych oraz aptek współpracujących z systemem e-Recepta.

Dodatkowo takie konto zawierać może podstawowe dane ratunkowe, informacje o chorobach przewlekłych oraz lekach i substancjach chemicznych, na które pacjent jest uczulony.


Wykonawcą strony technicznej jest Kamsoft. Jego prezes, Zygmunt Kamiński, nie ukrywa, iż przystępując do tego zadania nie kierował się jedynie chęcią udzielenia pomocy we wdrożeniu nowych, efektywniejszych technologii do placówek medycznych i aptek, z których zresztą sporą część stanowią długoletni klienci przedsiębiorstwa: - Drugi cel był czysto finansowy ponieważ pieniądz jest zawsze potrzebny na realizowanie kolejnych ciekawych pomysłów wspomagających zdrowie – mówi portalowi rynekptek.pl.
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH