10 grudnia informacja dyrektora EMA ws. szczepionek przeciw COVID-19

Z URZĘDU

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   07-12-2020, 15:23

10 grudnia informacja dyrektora EMA ws. szczepionek przeciw COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrektor wykonawczy Europejskiej Agencji Leków (EMA) Emer Cooke, w najbliższy czwartek, 10 grudnia, poinformuje członków Komisji ds. Środowiska i Zdrowia Publicznego Parlamentu Europejskiego o postępach w ocenie i zatwierdzaniu szczepionek przeciw COVID-19.

Informację taką przekazał w poniedziałek na Twitterze prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

Europejska Agencja Leków (EMA) jest odpowiedzialna za zatwierdzanie szczepionek w UE.

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział w poniedziałek, że tego dnia wieczorem zostanie opublikowany projekt narodowej strategii szczepień. Na wtorek planowana jest konferencja, na której projekt ma zostać przedstawiony.

Narodowy Fundusz Zdrowia od piątku, 4 grudnia, prowadzi elektroniczny nabór placówek medycznych, które chcą przystąpić do programu szczepień. Założono, że na mapie Polski pojawi się ok. 8 tys. punktów szczepień. Kwalifikować do nich będzie 40-50 tys. lekarzy mających prawo do wykonywania zawodu na terenie naszego kraju. Szczepienia wykonywać będą mogli oprócz lekarzy, pielęgniarki i ratownicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH