38 pytań do eksperta

Z URZĘDU

Autor: OIA Katowice/ rynekaptek.pl   21-01-2021, 09:02

38 pytań do eksperta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Czy recepty weterynaryjne na leki psychotropowe muszą mieć unikalny numer? Amlozek 5 mg - 3 op. S. 2x - czy taki zapis wyklucza wydanie 3 sztuk? To wybrane pytania z zestawu wątpliwości zgłaszanych przez farmaceutów. Co odpowiedział ekspert?

Śląska OIA opublikowała pytania i odpowiedzi na wybrane pytania uczestników szkolenia webinarowego, które odbyło się 5 stycznia 2021 r. pt. "Nowe wytyczne do realizacji recept" opracowane przez mgra farm. Mariana Witkowskiego.

Zestawienie zawiera 38 pytań.

Przykładowe pytania i odpowiedzi:

Czy recepty weterynaryjne na leki psychotropowe muszą mieć unikalny numer?

Odpowiedź: Recepty weterynaryjne na środki odurzające i substancje psychotropowe o kategorii dostępności Rp będą wymagały posiadania tego numeru od 1 lipca 2021 r.

Przy braku ilości lub dawkowania leku refundowanego wydajemy opakowania z wykazu. Czy chodzi o wykaz leków refundowanych?

Odpowiedź: Tak, gdy na recepcie wystawionej na lek z wykazu leków refundowanych, na której nie wpisano sposobu dawkowania, osoba realizująca receptę wydaje maksymalnie dwa najmniejsze opakowania z wykazu leków refundowanych, a gdy one są niedostępne to możemy wydać dwa najmniejsze dostępne w obrocie, ale również z wykazu leków refundowanych.

Więcej: https://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH