Ankieta na temat NOP u osób z grupy "0"

Z URZĘDU

Autor: docs.google.com   19-03-2021, 10:02

Ankieta na temat NOP u osób z grupy "0" Farmaceuci, którzy przyjęli szczepionkę przeciw covid-19, sa proszeni o udział w ankiecie (fot. Pixabay)

Obrzęki, bóle, gorączka, bezsenność, reakcje alergiczne, wstrząs anafilaktyczny, biegunka, zasinienie kończyn, nudności, wymioty, zmęczenie, wypadanie włosów - to niektóre z NOP, które wskazano w ankiecie skierowanej do grupy 0 osób zaszczepionych.

Zespół Katedry i Zakładu Farmakologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi badanie ankietowe na temat częstości występowania i nasilenie odczynów poszczepiennych u osób należących do grupy 0 Narodowego Programu Szczepień.

W tej grupie byli pracownicy zawodów medycznych, w tym farmaceuci.

Badacze proszą o wypełnienie anonimowej ankiety składającej się z 19 pytań dotyczących m.in. zachorowania na COVID 19, odczynów poszczepiennych po przyjęciu pierwszej i drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID19, a także motywacji przystąpienia do szczepienia.

Pytania dotyczą m.in. przebiegu COVID-19, dlaczego dana osoba zgodziła się na szczepienie, czy i jakie wystąpiły do 4 tygodni po przyjęciu pierwszej, a później drugiej dawki szczepionki.

Tu do wyboru ankietowani mają dużo opcji: obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, świąd w miejscu wstrzyknięcia, bolesność w miejscu wstrzyknięcia, ból kończyny, ropień w miejscu wstrzyknięcia, bolesność i powiększenie węzłów chłonnych, bóle mięśni i stawów, podwyższona temperatura ciała (między 36,6-38°C), gorączka (powyżej 38°C), dreszcze, drgawki, bezsenność, ostre obwodowe porażenie nerwu twarzowego, reakcja alergiczna (np.: pokrzywka, łzawienie i katar, wysypka uogólniona, rumień wielopostaciowy, napad astmy), wstrząs anafilaktyczny, biegunka, zasinienie kończyn, nudności, wymioty, wybroczyny skórne, zmęczenie, złe samopoczucie, kaszel, ból głowy, migrena, omdlenie i wypadanie włosów.

Jest też miejsce na dopisanie innych.

Ankietowani są też pytani czy są zadowoleni z podjętej decyzji o szczepieniu oraz czy zdecydowaliby się kolejny raz na szczepienie przeciw covid-19?

Jest też pytanie czy w sytuacji wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego został on zgłoszony do Inspekcji Sanitarnej.

Padło też pytanie o preferencje dotyczące samej szczepionki - jakiej firmy preparat wybrałby ankietowany, gdy była możliwość wyboru szczepionki przeciwko COVID 19?

Więcej: https://docs.google.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH