AOTMiT: Rada oceni zasadność finansowania leków na raka

Z URZĘDU

Autor: AOTMiT/rynekaptek.pl   14-11-2017, 08:45

AOTMiT: Rada oceni zasadność finansowania leków na raka Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

AOTMiT informuje o 45 posiedzeniu Rady Przejrzystości, które odbędzie się 20 listopada 2017 roku. Rada zbada m.in zasadność finansowania ze środków publicznych w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych Ibrance (palbocilib) w leczeniu raka piersi.

Ten sam cel Rada będzie miała w stosunku do ratunkowego dostępu do technologii lekowych leku KEYTRUDA (pembrolizumab) we wskazaniu: rozsiana wznowa czerniaka u pediatrycznego pacjenta (ICD-10: C43.9).

Poza tym przygotuje stanowisko w sprawie oceny leku DACEPTON (chlorowodorek apomorfiny półwodny) w ramach programu lekowego „Leczenie zaawansowanej choroby Parkinsona za pomocą apomorfiny podawanej w ciągłym wlewie podskórnym (ICD-10 G20)”, oraz w sprawie oceny leku GILENYA (fingolimod) w ramach programu lekowego „Leczenie stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu lub szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego (ICD-10 G35)”.

Rada opracuje również opinię w sprawie wydania z urzędu decyzji o objęciu refundacją leków zawierających kapecytabinę, przy danych klinicznych, w zakresie wskazań do stosowania lub dawkowania, lub sposobu podawania innych niż określone w Charakterystyce Produktu Leczniczego, tj.:

- rak przewodów żółciowych wewnątrzwątrobowych (C22.1),
- nowotwór złośliwy pęcherzyka żółciowego (C23),
- zewnątrzwątrobowe drogi żółciowe (C24.0),
- brodawka większa dwunastnicy Vatera (C24.1),
- zmiana przekraczająca granice dróg żółciowych (C24.8),
- drogi żółciowe, nieokreślone (C24.9),

w ramach uzupełniającego leczenia pooperacyjnego raka dróg żółciowych.

Podczas posiedzenia Rada przygotuje także opinię w zakresie oceny propozycji zmian przedstawionych przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie transfuzjologii klinicznej, które mogą być podstawą do aktualizacji programu pn. „Zapewnienie samowystarczalności RP w krew i jej składniki na lata 2015–2020”.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH