Aplikacja dla farmaceutów zainteresowanych współpracą z punktami szczepień

Z URZĘDU

Autor: MZ   07-05-2021, 07:03

Aplikacja dla farmaceutów zainteresowanych współpracą z punktami szczepień Dzięki aplikacji farmaceuci mogą skontaktować się z punktem szczepień, w którym chcą współpracować Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

MZ uruchomiło aplikację, za pomocą której m.in. farmaceuci uprawnieni do kwalifikowania na szczepienia i ich wykonywania mogą podjąć współpracę z punktami szczepień.

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło aplikację #SzczepimyRazem, która dedykowana jest do:

- osób uprawnionych do kwalifikowania na szczepienie przeciw COVID-19
- osób uprawnionych do wykonywania szczepień przeciw COVID-19
- punktów szczepień
- Mobilnych Jednostek Szczepień (MJS)

Aplikacja łączy

Dzięki aplikacji osoby uprawnione do kwalifikowania na szczepienie/uprawnione do wykonywania szczepień mają możliwość wskazania terminów, w których mogą podjąć współpracę z punktami szczepień.

Informacje w zakresie poszukiwanego personelu medycznego mogą zamieszczać w aplikacji również punkty szczepień. W ogłoszeniu można określić dni tygodnia i godziny, w których punkt szczepień identyfikuje zapotrzebowanie na dodatkowy personel, jak również oczekiwany rodzaj uprawnień kandydatów do pracy (kwalifikacja na szczepienie, wykonywanie szczepień, Mobilna Jednostka Szczepień).

Dzięki aplikacji zarówno poszukujący pracy, jak i punkty szczepień będą w stanie nawiązać kontakt z partnerami dopasowanymi pod kątem lokalizacji oraz dostępności godzinowej.

Dla chętnych do współpracy

Aplikacja dedykowana jest również dla Mobilnych Jednostek Szczepień. Zainteresowani pełnieniem roli MJS mają możliwość wskazania informacji o dostępności i chęci współpracy z punktem szczepień.

Po zawarciu umowy z punktem szczepień, Mobilna Jednostka Szczepień zobligowana jest do zalogowania do modułu dedykowanego MJS i wskazania punktu, z którym dana osoba będzie współpracować.

Do wskazanego punktu zostanie wysłany identyfikator niezbędny do realizacji szczepień.

Aplikacja: https://szczepimyrazem.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH