Casiriwimab, imdewimab, bamlaniwimab i etesewimab pod lupą EMA

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   08-02-2021, 10:02

Casiriwimab, imdewimab, bamlaniwimab i etesewimab pod lupą EMA Komitet przeprowadzi dwa oddzielne przeglądy, jeden dla kombinacji casiriwimab / imdewimab, a drugi dla bamlaniwimab / etesewimab Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi EMA rozpoczął analizę danych dotyczących zastosowania przeciwciał monoklonalnych, takich jak casiriwimab, imdewimab, bamlaniwimab i etesewimab, w leczeniu pacjentów z COVID-19.

Chodzi o grupę pacjentów, którzy nie wymagają suplementacji tlenem i którzy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia ciężkiego przebiegu COVID- 19.

Komitet przeprowadzi dwa oddzielne przeglądy, jeden dla kombinacji casiriwimab / imdewimab, a drugi dla bamlaniwimab / etesewimab.

EMA dokonuje przeglądu danych w celu dostarczenia zharmonizowanej opinii naukowej na szczeblu UE, aby wspierać krajowe decyzje dotyczące ewentualnego zastosowania przeciwciał przed wydaniem formalnego pozwolenia. Na początku tego tygodnia EMA rozpoczęła już przegląd etapowy dotyczący kombinacji przeciwciał casiriwimab i imdewimab.

Przeglądy zostały rozpoczęte w związku z niedawnymi badaniami, w których analizowano wpływ kombinacji casiriwimab / imdewimab i bamlaniwimab / etesewimab u pacjentów z COVID-19, leczonych ambulatoryjnie, którzy nie potrzebują podawania tlenu. Wstępne wyniki obu badań wskazują, że kombinacje te zmniejszyły miano wirusa (ilość wirusa w tylnej części nosa i gardła) bardziej niż placebo (leczenie pozorowane) i doprowadziły do ​​mniejszej liczby wizyt lekarskich i hospitalizacji związanych z COVID-19.

Komitet przyjrzy się również stosowaniu samego bamlaniwimabu na podstawie badania, które wykazało, że monoterapia bamlaniwimabem może zmniejszać miano wirusa i zapewniać korzyści kliniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH