Dziennik Ustaw: opublikowano rozporządzenie określające refundację na 2018 rok

Z URZĘDU

Autor: Dziennik Ustaw/rynekaptek.pl   31-08-2017, 12:38

Dziennik Ustaw: opublikowano rozporządzenie określające refundację na 2018 rok Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2018 r. stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację.

Rozporządzenie określa podział kwoty środków finansowych w 2018 r., o której mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Zgodnie z rozporządzeniem, ustala się kwotę środków finansowych przeznaczonych na finansowanie dotychczas nieobjętych refundacją leków, które nie mają swojego odpowiednika refundowanego w danym wskazaniu.

Ustala się także kwotę środków finansowych przeznaczonych na finansowanie przewidywanego wzrostu refundacji w wybranych grupach limitowych wynikającego ze zmian w Charakterystyce Produktu Leczniczego lub ze zmian praktyki klinicznej – w wysokości 3 222 000 zł.

Z kolei środki finansowe przeznaczone na refundację, w części dotyczącej finansowania świadczeń, osiągną kwotę 534 899 000 zł.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH