E-recepty transgraniczne: tylko 4 państwa w UE realizują je między sobą

Z URZĘDU

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   04-01-2021, 12:43

E-recepty transgraniczne: tylko 4 państwa w UE realizują je między sobą Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Resort zdrowia opublikował komunikat w sprawie wykazu państw realizacji, które nie realizują recept transgranicznych wystawianych w postaci elektronicznej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, EFTA lub EOG. Wynika z niego, że polskiej e-recepty transgranicznej nie zrealizujemy w żadnym z tych państw.

Na podstawie art. 95b ust. 4 ustawy z dnia 6 września 2011 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 944 z późn. zm.) zamieszczono wykaz państw realizacji, które nie realizują recept transgranicznych wystawianych w postaci elektronicznej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja – realizowane są wyłącznie recepty transgraniczne w postaci elektronicznej wystawione w Finlandii i Portugalii, Cypr, Czechy, Dania, Estonia - realizowane są wyłącznie recepty transgraniczne w postaci elektronicznej wystawione w Finlandii i Chorwacji; Finlandia - realizowane są wyłącznie recepty transgraniczne w postaci elektronicznej wystawione w Estonii, Chorwacji i Portugalii; Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia - realizowane są wyłącznie recepty transgraniczne w postaci elektronicznej wystawione w Estonii, Finlandii i Chorwacji; Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania, Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH