EKG: Katowice stały się miejscem refleksji nad ekonomią

Z URZĘDU

Autor: prezydent.pl/rynekaptek.pl   10-05-2017, 15:36

EKG: Katowice stały się miejscem refleksji nad ekonomią Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezydent Andrzej Duda skierował list do uczestników i organizatorów IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w którym podkreślił, jak bardzo ważny jest rozwój i promowanie młodej, innowacyjnej przedsiębiorczości.

„Katowicki Kongres na trwałe wpisał się w nurt życia Górnego Śląska. Liczba dyskusji i spotkań, zakres poruszanych tematów, szerokie grono zaproszonych gości, a przede wszystkim ich kompetencje – robią wielkie wrażenie. Cieszę się, że stolica Górnego Śląska, obok tradycyjnej roli wiodącego ośrodka przemysłowego, akademickiego, kulturalnego, staje się również miejscem refleksji nad przyszłością procesów ekonomicznych w Polsce, Europie i na świecie.” – napisał Prezydent.

W tym roku po raz kolejny stawiają Państwo przed sobą ambitne wyzwania. Nie ma chyba takich kluczowych zagadnień gospodarczych, których brakowałoby w agendzie Kongresu. Cenne jest wielostronne spojrzenie na te kwestie, dokonywane razem przez polityków, przedsiębiorców i ekspertów. Ufam, że każdy z tych ważnych problemów będzie przedmiotem wnikliwej uwagi rządu i wyspecjalizowanych instytucji państwowych - dodał prezydent.

- Wiele z poruszanych w trakcie Kongresu tematów to sprawy, którym poświęcam uwagę od początku mojej prezydentury. Ogromnie zależy mi na rozwoju i promowaniu młodej,
innowacyjnej przedsiębiorczości. Ważną rolę w tym względzie odgrywa współorganizowane już od dwóch lat przez Kancelarię Prezydenta RP przedsięwzięcie „Start–upy w Pałacu” oraz „Śniadania Start–upowe”, wspierające innowatorów w ich projektach - przyznał.

- Cieszę się, że nasz eksport rośnie. To zjawisko pozytywne, tak jak wzrost rozpoznawalności niektórych polskich marek na świecie. Jest jednak nadal wiele do zrobienia w tej kwestii - podkreślił.

Jak wskazał, blisko 80 procent polskiego eksportu trafia na bliskie i stabilne rynki europejskie – „ale nie powinniśmy rezygnować z ekspansji na inne, także obiecujące, obszary”.

- Zależy mi również na tworzeniu w naszym kraju regulacji prawnych sprzyjających biznesowi, a szczególnie na przewidywalności prawa. Wyrazem takiego podejścia było zainicjowanie przeze mnie i podpisanie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i tym samym uwzględnienie w procesie legislacyjnym w większym stopniu potrzeb mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – zapewnił Prezydent Andrzej Duda.

Organizatorem wydarzenia jest grupa PTWP, wydawca m.in. Rynku Aptek.

Więcej: http://www.prezydent.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH