GIF: apteki nie realizują obowiązku posiadania FP

Z URZĘDU

Autor: LOIA/ rynekaptek.pl   08-09-2020, 09:02

GIF: apteki nie realizują obowiązku posiadania FP Prezes URPL przekazał do GIF dane, z których wynika, że obowiązek posiadania Farmakopei Polskiej nie jest przez apteki realizowany (fot. TT)

Prezes URPL przekazał do GIF dane, z których wynika, że apteki nie zaopatrują się w aktualne wydania Farmakopei Polskiej. Liczba nabywanych przez apteki egzemplarzy FP systematycznie spada, pomimo dostępności promocyjnych kompletów.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki, czy to w aptece ogólnodostępnej czy szpitalnej, powinien być zapewniony dostęp do obowiązującej Farmakopei Polskiej oraz niezbędnej literatury fachowej - przypomina GIF.

Posiadanie przez apteki najnowszej wersji Farmakopei Polskiej jest konieczne m.in. ze względu na wprowadzane do niej nowe monografie oraz aktualizacje istniejących monografii leków, których znajomość jest wymagana w czasie codziennej pracy aptekarzy.

Prezes URPL przekazał do GIF dane, z których wynika, że obowiązek ten nie jest przez apteki realizowany. Liczba nabywanych przez apteki egzemplarzy FP systematycznie spada, pomimo dostępności promocyjnych kompletów w wersji książkowej, jak i na nośniku elektronicznym.

Więcej: https://www.loia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH