GIS: dotychczas zanotowano 926 NOP, w tym 780 łagodnych

Z URZĘDU

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   03-02-2021, 12:38

GIS: dotychczas zanotowano 926 NOP, w tym 780 łagodnych Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. roku. Wykonano ich dotąd ponad 1,2 mln (fot. Pixabay)

Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wpłynęły dotąd zgłoszenia 926 niepożądanych odczynów po szczepionkach p/ COVID. 780 z nich uznano za łagodne, objawiające się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.

Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące w określonym czasie po iniekcji pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać.

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. roku. Wykonano ich dotąd ponad 1,2 mln.

Pierwszy ze zgłoszonych 926 niepożądanych odczynów poszczepiennych dotyczący preparatu przeciw COVID-19 zgłoszono 30 grudnia 2020 r. w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim. Dotyczył kobiety, u której wystąpiło zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Inne odczyny - poza zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia - jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, wymioty, a także zawroty głowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH