Informacja dotycząca bezpieczeństwa stosowania sulfasalazyny

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   20-07-2017, 11:29

Informacja dotycząca bezpieczeństwa stosowania sulfasalazyny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Siemens Healthcare Diagnostics informuje o występowaniu interferencji sulfasalazyny i sulfapirydyny w testach wykorzystujących reakcje z udziałem NADH i/lub NADPH w celu wywołania reakcji redoks, które generują sygnał kolorymetryczny.

Firma Siemens potwierdziła, że wyniki oznaczeń próbek pobranych od pacjentów przyjmujących sulfasalazynę oraz sulfapirydynę mogą być błędne.

Firma wyjaśnia, że zaobserwowane odchylenie spowodowane przez interferencję ze strony sulfasalazyny lub sulfapirydyny nie wpływa na kliniczną użyteczność testu do ilościowego oznaczania leku sirolimus lub takrolimus.

Decyzje kliniczne nie są podejmowane wyłącznie na podstawie oznaczeń leku sirolimus oraz takrolimus, ponieważ zakresy terapeutyczne dla tych leków są uzależnione od wielu zmiennych, takich jak rodzaj przeszczepu, czas który upłynął od przeszczepu, jednoczesne podawanie innych środków immunosupresyjnych oraz objawy kliniczne świadczące o odrzuceniu lub zatruciu.

Sulfasalazyna jest uznanym lekiem stosowanym w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, choroby Crohna, reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia stawów oraz zapalenia błony naczyniowej. Sulfapirydyna jest od czasu do czasu używana w leczeniu opryszczkowatego zapalenia skóry oraz chorób pokrewnych, gdy alternatywne leczenie jest niewłaściwe.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH