Informacje w sprawie Erwinase z serii 182G

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   12-06-2017, 13:06

Informacje w sprawie Erwinase z serii 182G Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Jazz Pharmaceuticals przekazuje wytyczne dotyczące postępowania z fiolkami zawierającymi produkt leczniczy Erwinase z serii 182G.

Jazz Pharmaceuticals informuje, że zaobserwowano występowanie niewielkich ilości cząstek stałych na korku i (lub) powierzchni zliofilizowanej bryłki w niektórych fiolkach Erwinase pochodzących z serii 182G.

Wskazuje, że preparatu pochodzącego z fiolek z widocznymi cząstkami stałymi nie wolno podawać pacjentom. W takim wypadku, należy wysłać zawiadomienie i zachować fiolkę do czasu jej odebrania.

Należy zatem postępować zgodnie ze wszystkimi zaleceniami dotyczącymi rekonstytucji produktu Erwinase podanymi w Charakterystyce Produktu Leczniczego.

- W przypadku, gdy po rekonstytucji widoczne będą cząstki stałe, produktu nie wolno podawać pacjentom i należy go zachować do czasu jego odbioru – czytamy w komunikacie.

Z kolei jeśli po rekonstytucji nie widać cząstek stałych, jako dodatkowego środka ostrożności należy użyć standardowej igły z filtrem o grubości 5 mikronów, aby pobrać zrekonstytuowany produkt z fiolki przed podaniem.

Preparat jest stosowany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH