Izba lekarska zareagowała na zachowanie doktora. Oferował szczepionki za 400 zł

Z URZĘDU

Autor: NIL, TT/ rynekaptek.pl   09-10-2020, 09:34

Izba lekarska zareagowała na zachowanie doktora. Oferował szczepionki za 400 zł Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z dniem 7.10.2020 kol. Łukasz Durajski decyzją prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej zostaje zawieszony w obowiązkach przewodniczącego Zespołu ds. szczepień. Decyzję ostateczną w sprawie podejmie Okręgowa Rada Lekarska na swoim posiedzeniu.

Decyzja stołecznej NRL ma związek z wpisami doktora w mediach społecznościowych, na których informował o dostępności do szczepionek przeciwko grypie, za "jedyne" 400 zł, w sytuacji, kiedy preparaty są towarem deficytowym.

O sprawie poinformował Michał Janczura, reporter Radia Tok FM.

Na wydarzenie zareagował Łukasz Jankowski, szef Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie: - Tę konkretną sprawę będziemy analizować pod kątem etyki zawodowej lekarzy - obiecał.

7 października warszawska NIL poinformowała, że lekarz został zawieszony w obowiązkach przewodniczącego Zespołu ds. szczepień. 

Sprawę skomentował dr Paweł Grzesiowski: Ważny sygnał naszego samorządu. Nie można zarabiać na pandemii. Geszefciarze medyczni muszą szukać innej pracy albo wrócić do korzeni... "W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją..."

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH