Izba zaktualizowala program szkoleń dla farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: OIA w Częstochowie/rynekaptek.pl   29-09-2020, 13:04

Izba zaktualizowala program szkoleń dla farmaceutów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

OIA w Częstochowie publikuje zaktualizowany wykaz programów kursów w ramach kształcenia ciągłego farmaceutów zatrudnionych w aptekach lub hurtowniach farmaceutycznych na lata 2020/2021.

Izba udostępniła nowy wykaz programów kursów realizowanych w ramach kształcenia farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych.

Wśród nowości należy wymienić kursy poświęcone farmakoterapii w czasie ciąży i karmienia piersią, leków pediatrycznych, indywidualizacji farmakoterapii, zagadnień związanych z leczeniem i zachowywaniem higieny jamy ustnej, przyzębia, racjonalnej antybiotykoterapii, monitorowania działań niepożądanych, szczepieniom.

Osobna część kursów dotyczy rozmaitych zagadnień opieki farmaceutycznej, zarówno ogólnych zasad jej prowadzenia, jak i w odniesieniu do konkretnych schorzeń.

W wykazie znajdują się też kursy poświęcone problematyce receptury aptecznej, działalności aptek szpitalnych i hurtowni farmaceutycznych, farmakoekonomiki, farmacji klinicznej, uzależnień i substancjom psychoaktywnym.

Więcej: czestochowa.oia.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH