Jakie informacje po zeskanowaniu leku wysyła PLMVS?

Z URZĘDU

Autor: OIA w Warszawie/rynekaptek.pl   21-09-2020, 09:22

Jakie informacje po zeskanowaniu leku wysyła PLMVS? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W zależności od poprawności danych znajdujących się na opakowaniu oraz działania skanera system PLMVS wysyła zwrotnie komunikat lub alert. Czym się różni komunikat od alertu? - wyjaśnia OIA w Warszawie.

System PLMVS pokazuje aktualny status serializowanego produktu leczniczego podczas jego weryfikacji. Jakie są statusy leków można sprawdzić tu: Statusy leków.

W zależności od poprawności danych znajdujących się na opakowaniu oraz działania skanera system PLMVS wysyła zwrotnie komunikat lub alert. Czym się różni komunikat od alertu? Komunikat dotyczy informacji o treści administracyjnej, czyli podania błędnego hasła, zablokowania konta lub braku certyfikatu dostępowego.

Alert to informacja, że zeskanowane skanerem dane nie są zgodne z tymi znajdującymi się w PLMVS. Powodów może być kilka, błąd w odczycie danych, zamiana wielkich liter na małe, zła data ważności lub brak danej serii lub pojedynczego opakowania w systemie PLMVS. Każdy alert posiada indywidualne ALERT ID, na podstawie którego można zidentyfikować konkretną paczkę produktu. Zgłaszając alert na portalu Fundacji KOWAL oprócz danych znajdujących się na opakowaniu należy podać właśnie to ALERT ID.

Więcej: oia.waw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH