Józefa Szczurek-Żelazko złożyła rezygnację ze stanowiska w resorcie

Z URZĘDU

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   05-11-2020, 13:28

Józefa Szczurek-Żelazko złożyła rezygnację ze stanowiska w resorcie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała 5 listopada, że złożyła rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Rzecznik MZ podał, że powody są wyłącznie natury osobistej.

"Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, które pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem" - przekazała Szczurek-Żelazko w mediach społecznościowych.

Podziękowała za "wsparcie, życzliwość i współpracę wszystkim osobom, które miała przyjemność spotkać na swojej drodze".

Poinformowała też, że będzie kontynuować pracę jako poseł na Sejm, "wykorzystując wiedzę i zdobyte doświadczenie".

Wpis wiceminister Szczurek-Żelazko o rezygnacji zamieszczony na Twitterze skomentował tam szef resortu Adam Niedzielski. "Dziękuję Min. @SzczurekZelazko za cztery lata ciężkiej pracy dla Polski oraz za deklarację dalszego zaangażowania i wspierania procesu reformowania systemu opieki zdrowotnej" - napisał minister.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany przez PAP o odejście z resortu wiceminister Szczurek-Żelazko przekazał, że "powody są wyłącznie natury osobistej".

- Dziękujemy za olbrzymi wkład pracy, który pani minister włożyła w działania resortu, szczególnie w dobie epidemii - powiedział rzecznik MZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH