Jubileusz Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   01-12-2017, 10:11

Jubileusz Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PTFarm w środowisku farmaceutycznym kojarzy się z tradycją i wiedzą, od zawsze stawiał sobie za cel podnoszenie kwalifikacji farmaceutów - powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes NRA.

30 listopada br. Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne obchodziło jubileusz 70-lecia działalności. Podsumowania wypadają dla działaczy towarzystwa bardzo pozytywnie – stworzyli podstawy pracy organizacyjnej, zadbali o korzenie, ale przede wszystkim o wysoki poziom kształcenia akademickiego i ścisły związek nauki z przemysłem farmaceutycznym - czytamy na stronie NIA.

Prof. dr hab. Janusz Pluta, Prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego przedstawił historię Towarzystwa i jego misję, nakreślił główne kierunki rozwoju oraz wyzwania przyszłości. Wręczono także odznaczenia i nagrody.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej podsumowała działalność i współpracę z organizacją:

– PTFarm w środowisku farmaceutycznym kojarzy się z tradycją i wiedzą, od zawsze stawiał sobie za cel podnoszenie kwalifikacji farmaceutów oraz dbał o ich rozwój oraz merytoryczne przygotowanie zawodowe. Z perspektywy mijających lat działalność dydaktyczno – naukowa Towarzystwa zasługuje na szczególne uznanie i aprobatę – podkreśliła.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH