
Czy jest potrzebna dokumentacja od lekarza żeby móc wypisać refundowaną receptę farmaceutyczna dla rodziny? Chodzi mi o to, żeby przy kontroli z NFZ nie było żadnych problemów - pyta farmaceuta, a kielecka OIA publikuje odpowiedzi.
24 września kielecka OIA opublikowała kolejną serię pytań i odpowiedzi w zakresie realizacji recept. Przykładowe pytania i odpowiedzi:
Pytanie: Rp (papierowa, zniżkowa), OC-35 2 op. Na stanie apteki znajduje się tylko opakowanie a 63 tbl z krótką datą (przed upłynięciem ważności zdąży się zużyć tylko 21 tabletek). Pacjentka nalega na wydanie, gdyż potrzebuje lek zażywać od dzisiaj. Czy można wydać 21 tabletek z dużego opakowanie 63 tbl. ze zniżką? Czy na ewentualne drugie opakowanie a 21 tbl przysługuje potem zniżka?
Odpowiedź: Lek ten nie może być podzielony i wydany ze zniżką.
Pytanie: Czy przy e-rec. recepturowej gdzie w składzie jest vit. A 4,0 trzeba poprawiać e-rec. u lekarza, czy wystarczy w adnotacjach napisać że po konsultacji z lekarzem użyto vit. A liquidum?
Odpowiedź: Ilość surowca należy ustalić z wystawiającym receptę i zaznaczyć w adnotacjach.
Pytanie: Czy jest potrzebna dokumentacja od lekarza żeby móc wypisać refundowaną receptę farmaceutyczna dla rodziny? Chodzi mi o to, żeby przy kontroli z NFZ nie było żadnych problemów.
Odpowiedź: Wcześniejsza diagnoza lekarska, rozpoznanie choroby jest najlepszym argumentem przemawiającym za wystawieniem recepty refundowanej.
Więcej: http://koia.kielce.pl/
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych