
Firma Skamex, dystrybutor marki Sage Products wydała komunikat dotyczący wycofania z obrotu i z używania niektórych wyrobów do pielęgnacji jamy ustnej.
Komunikat dotyczący bezpieczeństwa stosowania produktu (FSN) odnosi się do dobrowolnego wycofania produktu z rynku globalnego, uwzględniając określone partie produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Wycofane produkty trafiły do dystrybucji pomiędzy lipcem 2015 roku a sierpniem 2017 roku.
Jak wyjaśnia dystrybutor, wszczęto procedurę wycofania produktu z powodu potencjalnego zanieczyszczenia roztworów do pielęgnacji jamy ustnej, wyprodukowanych przez firmę zewnętrzną za
pomocą urządzeń, służących do produkcji produktów innych niż farmaceutyczne.
Procedura wycofania obejmuje wszystkie produkty do pielęgnacji jamy ustnej, wyprodukowane przez firmę zewnętrzną.
W przypadku posiadania wadliwego produktu, należy go nie stosować ani nie prowadzić jego dystrybucji. Należy także zinwentaryzować posiadane produkty w poszukiwaniu wadliwych numerów partii.
Więcej: http://urpl.gov.pl/
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych