Kraków: opieka farmaceutyczna w praktyce

Z URZĘDU

Autor: ZOIA/rynekaptek.pl   04-10-2017, 15:29

Kraków: opieka farmaceutyczna w praktyce Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

OIA w Krakowie objęła patronatem honorowym cykl konferencji z zakresu opieki farmaceutycznej. „Opieka farmaceutyczna od zaraz” to naukowo-szkoleniowa konferencja nastawiona na praktyczne wykorzystanie całości przekazywanej wiedzy w codziennej pracy farmaceutów.

Celem konferencji jest edukacja farmaceutów i udowodnienie, że niezależnie od otoczenia (apteka prywatna czy sieciowa, bez dedykowanego pokoju konsultacyjnego) aptekarze są w stanie już dziś realizować podstawowe usługi.

Konferencja stanowi wstęp do opieki farmaceutycznej i ma dostarczyć podstawowej wiedzy i praktycznych opracowań niezbędnych do tego, aby zacząć świadczyć podstawowe usługi już teraz.

"Pierwszym krokiem w stronę prowadzenia opieki farmaceutycznej jest praca farmaceutów za pierwszym stołem. Zbudowanie odpowiedniej relacji z pacjentem, zdobycie jego zaufania oraz pozyskanie prawdziwych informacji na temat jego zdrowia czy zwyczajów dotyczących leczenia jest kluczowym elementem całego procesu" - oceniają organizatorzy wydarzenia.

"Doświadczenie wieku krajów Zachodu pokazało, że Opieka Farmaceutyczna w znaczący sposób zwiększa świadomość pacjenta na temat choroby i procesu leczenia, zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych i interakcji, a więc wpływa na większe bezpieczeństwo i skuteczność farmakoterapii" - czytamy.

Konferencja odbędzie się na Auli ASP w Krakowie, 4 listopada 2017 r.

Więcej: http://www.zoia.szczecin.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH