Kraków: tu też do aptek wysyłane są perfumy. Co zrobić?

Z URZĘDU

Autor: OIA w Krakowie/rynekaptek.pl   04-04-2017, 08:43

Kraków: tu też do aptek wysyłane są perfumy. Co zrobić? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do aptek przesyłane są próbki perfum hiszpańskiej firmy Verset Parfums. Przedstawiciel apteki powinien wystąpić do firmy żądając oświadczenia, że przyjęcie niezamawianej przesyłki nie będzie rodziło żądnych skutków prawnych i finansowych – radzi Izba.

Jak podaje krakowska OIA, do Izby napływały informacje z aptek o otrzymywaniu niezamówionych przesyłek.

„Z rozmowy przeprowadzonej z przedstawicielem firmy (nr tel. 800 34 11 208) uzyskaliśmy informację, iż produkty te mają charakter reklamowy i dostarczane są do aptek wybieranych losowo. Wg oświadczenia przedstawiciela tej firmy, przyjęcie przesyłki nie będzie rodzić żadnych skutków finansowych czy prawnych – co znaczy, że nie nastąpi zawiązanie jakiejkolwiek umowy i nie będzie skutkowało konsekwencjami finansowymi” – czytamy w komunikacie Izby.

Niezależnie od powyższego, OIA w Krakowie zwróciła uwagę przedstawicielowi firmy Verset Parfums na niestosowność tego typu działań: - Należało bowiem uzyskać akceptację apteki na otrzymanie przesyłki. Przesyłanie produktów jako reklamy stanowi nieuczciwą praktykę rynkową i może podlegać karze grzywny – po zgłoszeniu powyższego do organów ścigania – pisze Izba.

Proponuje, aby przedstawiciel apteki wystąpił do firmy drogą internetową (jest taka możliwość kontaktu), żądając oświadczenia, że przyjęcie niezamawianej przesyłki nie będzie rodziło żądnych skutków prawnych i finansowych.

Więcej: http://oia.krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH