Kraków: zgłoszenia na chęć szkolenia do 21 stycznia

Z URZĘDU

Autor: OIA Kraków/ rynekaptek.pl   14-01-2021, 09:06

Kraków: zgłoszenia na chęć szkolenia do 21 stycznia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowska Okręgowa Izba Aptekarska zwraca się z prośbą do farmaceutów o zadeklarowanie chęci udziału w przeszkoleniu, które pozwoli uzyskać odpowiednie kwalifikacje. Zgłoszenia należy przesyłać do 21 stycznia 2021 roku.

Należy je wysyłać wyłącznie na adres mailowy: 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚@𝐨𝐢𝐚.𝐤𝐫𝐚𝐤𝐨𝐰.𝐩𝐥 z podaniem imienia i nazwiska oraz numeru PWZ.

Zebrane informacje pozwolą określić zainteresowanie farmaceutów przeprowadzaniem szczepień przeciw COVID-19 w skali ogólnopolskiej oraz na poziomie poszczególnych województw i zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia, co umożliwi efektywną współpracę z jednostkami administracji publicznej w tym zakresie.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia, bezpłatne szkolenia farmaceutów uprawniające do wykonywania szczepień ochronnych w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, mogą rozpocząć się z końcem lutego lub początkiem marca br.

Szkolenie będzie miało charakter hybrydowy tzn. złożony z części teoretycznej on-line oraz części praktycznej.

Część praktyczna zrealizowana zostanie przy współpracy z uczelniami, które prowadzą kształcenie na kierunku lekarskim, pielęgniarstwo lub położnictwo, natomiast Centrum Kształcenia Podyplomowego odpowiadać będzie za przygotowanie kursu. Na chwilę obecną nie ma ustalonego terminu rozpoczęcia szczepień przez farmaceutów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH