Minister Zdrowia powołał pełnomocników ds. informatyzacji

Z URZĘDU

Autor: Dziennik MZ/rynekaptek.pl   24-09-2020, 12:42

Minister Zdrowia powołał pełnomocników ds. informatyzacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia opublikował zarządzenie Ministra Zdrowia z 23 września 2020 roku w sprawie ustanowienia pełnomocników Ministra Zdrowia do spraw informatyzacji.

Niniejszym zarządzeniem Minister Zdrowia ustanawia pełnomocników do spraw informatyzacji, którzy w zakresie wykonywanych zadań podlegają bezpośrednio ministrowi zdrowia.

Na pełnomocników wyznaczone zostały: Anna Goławska - dyrektor generalny MZ; Agnieszka Kister -  dyrektor Centrum e-Zdrowia (rolę pełnomocnika ds. informatyzacji pełni od kwietnia 2018 r.).

Do zadań pełnomocników należy w szczególności inicjowanie działań zmierzających do wdrożenia i optymalizacji procesu zarządzania portfelem programów i projektów informatycznych w systemie ochrony zdrowia; inicjowanie działań mających na celu budowę spójnej i jednolitej architektury informatycznej w systemie ochrony zdrowia; reprezentowanie Ministra w pracach zespołów i rad powołanych przez inne organy, w zakresie związanym z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

Pełnomocnicy będą realizowali zadania we współpracy z jednostkami zaangażowanymi w proces informatyzacji sektora ochrony zdrowia, podległymi lub nadzorowanymi przez Ministra, w szczególności z Centrum e-Zdrowia oraz NFZ.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH