Mniej niż kwartał na rozliczenie się z punktów edukacyjnych

Z URZĘDU

Autor: OIA Częstochowa/ rynekaptek.pl   12-10-2020, 14:34

Mniej niż kwartał na rozliczenie się z punktów edukacyjnych Przedłużenie można uzyskać maksymalnie na 2 lata, przy czym równocześnie biegnie kolejny okres edukacyjny - informuje ORA w Częstochowie (fot. Pixabay)

Niedługo zakończy się okres edukacyjny 2016-2020 - przypomina Częstochowska OIA. W ciągu pięcioletniego okresu należy zgromadzić 100 punktów, z czego przynajmniej 50 musi pochodzić z kursów prowadzonych przez upoważnione jednostki i kończyć się testem.

Potwierdzeniem zakończenia kursu jest imienny certyfikat wystawiony przez organizatora kursu. Pozostałe 50 punktów można otrzymać za udział w posiedzeniach naukowo-szkoleniowych izb aptekarskich, publikacje naukowe i popularno-naukowe, opiekę nad studentem-stażytą, wygłoszenie referatu oraz uzyskanie stopnia i tytułu naukowego a także specjalizacji.

- Zważywszy na aktualną sytuację epidemiologiczną jedyną dostępną formą szkoleń są kursy internetowe - przypomina OIA w Częstochowie.

Dodaje, że farmaceutów z terenu Izby obowiązuje uchwała opisująca szczegółowo tryb zaliczania obowiązku szkoleniowego.

Farmaceuta, który z różnych powodów nie może dopełnić obowiązku uzyskiwania punktów edukacyjnych, powinien wystąpić do 31 grudnia do ORA o przedłużenie tego okresu. Przedłużenie można uzyskać maksymalnie na 2 lata, przy czym równocześnie biegnie kolejny okres edukacyjny.

Więcej: http://www.czestochowa.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH