Mołdawia implementuje dorobek prawny UE w obszarze leków

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   12-04-2017, 09:03

Mołdawia  implementuje dorobek prawny UE w obszarze leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Republice Mołdawii odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu sterującego projektu współpracy bliźniaczej realizowanego ze środków UE. Jednym z głównych celów projektu jest wzmocnienie funkcjonowania MMDA w odniesieniu do produkcji leków, dopuszczania do obrotu, monitorowania i bezpieczeństwa farmakoterapii.

Podczas posiedzenia Komitetu (4 kwietnia) dotyczącego projektu pt. "„Wzmacnianie Agencji Leków i Wyrobów Medycznych Republiki Mołdawii jako agencji regulacyjnej w obszarze produktów leczniczych, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej” omawiano postęp prac wykonanych dotychczas w ramach projektu, osiągnięte rezultaty oraz problemy, które wystąpiły.

Komitet Sterujący dyskutował również nad wstępną wersją pierwszego raportu kwartalnego obejmującego okres od 12 grudnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku.

Kierownikiem projektu jest przedstawiciel litewskiej Państwowej Agencji Kontroli nad Lekami funkcjonująca w ramach Ministerstwa Zdrowia Republiki Litewskiej. Z kolei młodszym kierownikiem projektu jest Grzegorz Cessak, prezes polskiego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i jednocześnie kierownik projektu.

Działania przeprowadzone w pierwszym kwartale głównie związane były analizą ram prawnych Republiki Mołdawii, możliwości instytucjonalnych i organizacyjnych Agencji Leków i Wyrobów Medycznych oraz rozwoju nowych zadań dla Laboratorium Kontroli Jakości w związku z koniecznością poprawy funkcjonowania w/w Agencji w obszarze leków i wyrobów medycznych.

Głównym celem projektu współpracy bliźniaczej realizowanego ze środków Unii Europejskiej jest pełna i prawidłowa implementacja dorobku prawnego UE w obszarze produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz przygotowanie Agencji Leków i Wyrobów Medycznych Republiki Mołdawii do przystąpienia do sieci agencji regulacyjnych EU z poziomu równorzędnego partnera.

Następne posiedzenie Komitetu Sterującego odbędzie się 20 czerwca 2017 roku.

Projekt Współpracy Bliźniaczej finansowany ze środków Unii Europejskiej będzie realizowany przez okres 24 miesięcy.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH