MSZ: można już latać do Francji

Z URZĘDU

Autor: MSZ/ rynekaptek.pl   22-09-2020, 13:02

MSZ: można już latać do Francji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wykreśliło Francję z listy państw i terytoriów, które są objęte zakazem lotu do naszego kraju.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 września 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1587) zawiera wykaz 29 państw i terytoriów, z których nie będą realizowane połączenia lotnicze do 29 września 2020 r.

Wykazy państw objętych zakazem lotu uwzględniają co do zasady 14-dniową skumulowaną liczbę zachorowań na COVID-19 na 100 000 osób przy współczynniku przekraczającym 90.

Jak dodaje MSZ, wprowadzono jednocześnie możliwość wyłączenia z tej listy państwa, jeśli notyfikują one władzom RP wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie posiadający negatywny wynik testu na COVID-19.

Jak wynika z obwieszczenia ministra spraw zagranicznych z 18 września, takim państwem jest Francja.

MSZ będzie ogłaszać w dzienniku urzędowym kolejne kraje, które notyfikują to rozwiązanie.

Aktualnie zakazem lotu objęte są państwa:

Argentyna, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Katar, Kuwejt, Gwatemala, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Libia, Malediwy, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH