MZ: apteki typu B wśród aptek, które chcą szczepić na covid-19

Z URZĘDU

Autor: MZ   16-07-2021, 21:42

MZ: apteki typu B wśród aptek, które chcą szczepić na covid-19 Fot. LJ

Apteki ogólnodostępne, w których przeprowadzane są szczepienia ochronne przeciwko COVID-19, muszą spełniać wymagania określone w § 6 ust. 5 oraz § 8 ust. 4 i 5 rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki.

Resort zdrowia wydał komunikat w sprawie aptek typu B i opcji wykonywania w nich szczepień ochronnych.

"Mając na uwadze zgłaszane wątpliwości w zakresie ustalenia, w których aptekach ogólnodostępnych mogą być przeprowadzane szczepienia ochronne, uwzględniając cel i okoliczności dodania w ustawie – Prawo farmaceutyczne przepisu art. 86 ust. 8a, Minister Zdrowia informuje, że szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi mogą być przeprowadzane w aptekach ogólnodostępnych, spełniających wymagania określone w przepisach wydanych na podstawie art. 97 ust. 5 i art. 98 ust. 5 tej ustawy. Interpretacja tej regulacji musi uwzględniać również apteki, które nie dostosowały swojej działalności do wymagań określonych w art. 97 ust. 5 Prawa farmaceutycznego i mogą funkcjonować do czasu wygaśnięcia lub cofnięcia zezwolenia.

Powyższe oznacza, że apteki ogólnodostępne, w których przeprowadzane są szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19, muszą spełniać wymagania określone w § 6 ust. 5 oraz § 8 ust. 4 i 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2002 r. w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki (Dz.U. z 2002, Nr 171, poz.1395, z późn. zm.)".

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH