MZ: majowa lista leków refundowanych

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   27-04-2017, 08:07

MZ: majowa lista leków refundowanych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Resort zdrowia zakończył prace konsultacyjne dotyczące projektu listy leków refundowanych, która będzie obowiązywała od 1 maja 2017 roku. Po konsultacjach  dokonano kilku zmian - podaje ministerstwo w komunikacie.

Jak informuje MZ, w trakcie prac przeanalizowano wszystkie uwagi zgłoszone do projektu z 24 kwietnia 2017 r oraz sprawdzono limity finansowania w grupach limitowych.

Do obwieszczenia obowiązującego od 1 maja 2017 r., w stosunku do projektu opublikowanego 24 kwietnia 2017 r., wprowadzono następujące zmiany:

• rozszerzono opcje terapeutyczne w leczeniu choroby Parkinsona, dodając produkt leczniczy z substancją złożoną zawierającą lewodopę i karbidopę w programie lekowym: „Leczenie zaburzeń motorycznych w przebiegu zaawansowanej choroby Parkinsona (ICD-10 G.20)”

• dodano następujące odpowiedniki leków już refundowanych z substancjami czynnymi:

- pemetreksedum - dwa kody EAN w programie lekowym oraz chemioterapii

- przywrócono lek zawierający substancję leczniczą karboplatynę (5 kodów EAN) w ramach chemioterapii.

Po ponownym przeliczeniu limitów, w grupie limitowej 214.4 zmianie uległa podstawa limitu.

Ministerstwo zaznacza, że pozostałe zmiany wprowadzone w opublikowanym obwieszczeniu Ministra Zdrowia z 24 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 maja 2017 r., w stosunku do projektu obwieszczenia, mają charakter porządkujący i redakcyjny.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH